زایمان ۲ مادر کرونایی در بیمارستان کنگان

2 امرداد 1399
تا کنون ۲ مادر مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان زایمان نموده اند و با حال عمومی خوب مادر و نوزاد ترخیص شده اند.

به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، تا کنون ۲ مادر مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان زایمان نموده اند و با حال عمومی خوب مادر و نوزاد ترخیص شده اند.

در این خصوص کادر مامایی زایشگاه، متخصص زنان و زایمان، متخصصین اطفال و متخصص داخلی نقش آفرینی کرده و زحمات زیادی را انجام داده اند.

دکتر صادق مختارپور سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان در این رابطه از بخش ها، کادر و پزشکانی که برای مادران مبتلا به کرونا تلاش کرده اند قدردانی نمود و از شهروندان درخواست نمود تا مراقبت بیشتری از خود و افراد در معرض خطر مانند: زنان باردار، افراد مسن، و افراد دارای بیماری زمینه به به عمل آورند.

در این روز های کرونایی شاید مادران بارداری که زمان زایمانشان نزدیک است بیشترین دغدغه و ترس را از کووید -۱۹ داشته باشند ،بیم از جان فرزندانی که بعد از ۹ ماه قرار است در زمان همه گیری ویروس کرونا که تمام دنیا را گرفتار کرده ، پا به جهان بگذارد. ترسی که در مادران بارداری که خودشان هم به کووید -۱۹ مبتلا شده اند، به مراتب بیشتر است.

شاید یکی از ابهاماتی که این روزها فکر بسیاری از مادران باردار را به خود مشغول کرده است، نحوه زایمان و بستریشان در بیمارستان باشد موضوعی که وزارت بهداشت هم از ابتدا برای آن چاره اندیشی کرد  پروتکل نوشت .

  بر اساس همین پروتکل در بیمارستان امام خمینی کنگان بخش کووید -۱۹ ، مادران باردار راه اندازی گردید و مادران مشکوک و مبتلا به این بیماری در این بخش بستری و تحت نظر سرویس زنان و داخلی و کارکنان مامایی مراقبت میشوند و مراحل زایمانی را گذرانده و بعد از زایمان، متخصص اطفال، نوزاد را ویزیت میکند و در زمان ترخیص با ارائه اموزشهای لازم و خود مراقبتی در منزل و با رضایتمندی کامل این بخش را ترک میکنند.

 


کلمات کلیدی:
            بارداری         بیمارستان    
کنگان         زایمان         صادق     مختارپور    
    کرونا         مادران     باردار     کرونایی    

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >