درخواست سرپرست بیمارستان کنگان در خصوص همزمانی کرونا و آنفولانزا در پاییز:
مردم احتیاط بیشتری کنند

4 مهر 1399
سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان گفت: در صورتیکه مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی بی توجهی کنند، همزمان با آنفولانزا، کرونا هم گسترش خواهد یافت و شرایط سخت‌تر خواهد شد.

سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان گفت: در صورتیکه مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی بی توجهی کنند، همزمان با آنفولانزا، کرونا هم گسترش خواهد یافت و شرایط سخت‌تر خواهد شد.
دکتر صادق مختارپور با بیان اینکه وارد فصل پاییز شده ایم و احتمالا به زودی شاهد شیوع آنفلوآنزا خواهیم بود، گفت: بدون شک همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کرونا در صورتی که مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی بی توجهی کنند، می‌تواند فاجعه به بار بیاورد و شرایط را بسیار سخت کند.
وی ادامه داد: اگر مردم در رعایت فاصله اجتماعی اهمال کنند و نسبت به شستشوی دست‌ها و استفاده از ماسک بی تفاوت باشند، موج سوم کرونا بسیار شدیدتر از موج دوم خواهد شد.
سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان اضافه کرد: استفاده از ماسک در پیشگیری از شیوع آنفولانزا و کرونا تاثیر به سزایی دارد و اگر عموم مردم این مساله را رعایت کنند ، شاهد فروکش کردن شدت شیوع کرونا و پیشگیری از ابتلاء به آنفولانزا خواهیم بود.
دکتر مختارپور توضیح داد: البته در حال حاضر بیشتر مردم شهرستان کنگان ماسک می‌زنند و خروجی این کار تا نهایتا دو هفته دیگر مشخص می‌شود اما امیدواریم همان درصد اندکی هم که از ماسک استفاده نمیکنند نیز به این اصل مهم برای پیشگیری از انتقال و ابتلاء کرونا و آنفولانزا توجه کنند تا نهایتا خود و دیگران نسبت به این بیماری ها در امان باشند.
وی گفت: بدون شک اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، شاهد خالی شدن تخت‌های بیمارستانی و کاهش تعداد بیماران کرونایی خواهیم بود.
سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان عنوان کرد: مسافرت های غیر ضروری، شرکت در مراسمات خاکسپاری، جشن ها و عروسی ها( پس از ماه صفر) و تجمعات غیر ضروری، می تواند در فصل پاییز که آنفولانزا شیوع پیدا میکند، شیوع کرونا را نیز به شکل بسیار گسترده ای، افزایش دهد.


کلمات کلیدی:
            آنفولانزا         بیمارستان    
    صادق     مختارپور         کرونا        
کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1399

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >