کلیدهای طلایی رابطه موثر از نگاه روانپزشک بیمارستان کنگان

12 آذر 1399
متخصص اعصاب و روان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: برای داشتن رابطه مؤثر و خوب راهکارهای بسیاری بیان‌شده است که مهمترین آنها را می‌توان در ۵ کلید طلایی خلاصه کرد.

متخصص اعصاب و روان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: برای داشتن رابطه مؤثر و خوب راهکارهای بسیاری بیان‌شده است که مهمترین آنها را می‌توان در ۵ کلید طلایی خلاصه کرد.

دکتر سمانه بیاناتی اولین مورد را صحبت کردن دانست و در این خصوص گفت: به جای پنهان کردن تعمیر کنید، از مشکلات، ناراحتی‌ها و دلخوری‌ها فرار نکنید، آنها روی‌هم تلمبار شده و باعث می‌شود منفجرشده یا ناامید شوید، پس در موردش (صحبت) کنید.
متخصص اعصاب و روان بیمارستان کنگان دومین مورد را همکاری کردن ذکر کرد و ادامه داد: با یکدیگر همکاری کنید، رابطه یک کار دونفره است، یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند رابطه را به موفقیت برساند.
وی سومین کلید را شنوا بودن دانست و بیان کرد: نشان دهید قابلیت شنیدن گله و انتقاد را دارید، اگر گلایه همسرتان به شما بربخورد به مرور رابطه رو به سردی خواهد گذاشت، پس شنوا باشید.
دکتر بیاناتی در توضیح چهارمین مورد گفت: تمرکز خود را بر قسمت‌های مثبت رابطه بگذارید، نه‌فقط بر قسمت‌های منفی آن.
روانپزشک بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان آخرین مورد را این‌چنین تصریح کرد: برقراری درستِ رابطه را بیاموزید، در موردش بخوانید یا از روان‌درمانگر کمک بگیرید، رابطه هم چون گیاهی است که باید به آن رسیدگی کنید در غیر این صورت به مرور خشک و بی‌جان می‌شود.
انتهای پیام/ م.ص- 4020

کلمات کلیدی:
روانپزشک         متخصص     اعصاب     و     روان    
    دکتر     سمانه     بیاناتی         بیمارستان    
کنگان         بیمارستان     امام     خمینی(ره)     کنگان    
    رابطه     موثر        

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >