اتاق عمل بیمارستان کنگان به پیشرفته‌ترین دستگاه جراحی چشم مجهز شد

1 خرداد 1401
به همت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یک دستگاه پیشرفته جراحی چشم به نام دستگاه فیکو استلاریس الیت در اختیار بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان قرار داده شد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این خصوص گفت: اولین عمل جراحی با این دستگاه جدید را بر روی یک مراجعه‌کننده با موفقیت انجام داد.
دکتر احمد یزدان پناه اظهار داشت: این دستگاه متعلق به یکی از برندهای سرشناس جهان و از مدرن‌ترین و قدرتمندترین دستگاه فیکو حال حاضر دنیاست.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: این دستگاه داری امکانات و فناوری‌های بیشتر نسبت به نمونه پیشین موجود در بیمارستان است که کیفیت اعمال جراحی چشم با خرید این دستگاه به شکل محسوسی ارتقاء می‌یابد.
دکتر یزدان پناه اضافه کرد: فناوری به‌روز و پیشرفته این دستگاه می‌تواند باعث شود تا عمده بیماران جنوب استان بوشهر در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اقدام به جراحی و درمان نمایند و از مراجعه به مراکز درمانی در شهرهای و استان‌های دیگر جلوگیری خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۵۲ مورد عمل جراحی چشم برای ۱۳۹ نفر در بیمارستان کنگان انجام شده است.
بر اساس این گزارش، اولین عمل چشم با دستگاه جدید با حضور متخصص جراح چشم بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان و دکتر احمد یزدان پناه سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این مرکز درمانی با موفقیت انجام شد.

دکتر سیده انسیه سجادی زاده سرپرست بیمارستان امام خمینی کنگان که از ابتدای این جراحی در اتاق عمل حضور داشت ، پس از پایان این عمل گفت: در ابتدا جا دارد از حسن توجه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نسبت به تهیه این دستگاه پیشرفته برای بیمارستان امام خمینی قدردانی نمایم.

وی افزود: قطعا بیماران جنوب استان بوشهر با وجود جراح مجرب چشم در بیمارستان کنگان و تهیه این دستگاه پیشرفته، می توانند خدمات درمانی خود را در همین مرکز درمانی دریافت کنند و جهت دریافت خدمات مربوطه، دیگر نیاز به رفتن به شهرهای دور از محل زندگیشان ندارند.

 عکس: محمد غلامحسینی


کلمات کلیدی:
            احمد     یزدان     پناه    
    اهدایی         بیمارستان     کنگان        
دستگاه     فیکو         سیده     انسیه     سجادی    
زاده         علوم     پزشکی     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >