روز جهانی ایمنی بیمار 2023 گرامی باد

27 شهريور 1402
.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان؛ 26 شهریور ماه مصادف با 17 سپتامبر توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان "روز جهانی ایمنی بیمار "نامگذاری شده است . روز جهانی ایمنی بیمار، خواستار همبستگی جهانی و اقدام هماهنگ از سوی همه کشورها برای بهبود ایمنی بیمار می باشد و بیماران ، خانواده ها، مدیران، سیاستگذاران و کارکنان خدمات سلامت را گرد هم می آورد تا تعهد خود را به ایمنی بیمار نشان دهد.

سازمان بهداشت جهانی هر سال موضوع جدیدی را به عنوان موضوع الویت دار ایمنی بیمار انتخاب می کند تا اهمیت آن برجسته شود . شعار روز جهانی ایمنی سال 2023 " جلب مشارکت بیماران در راستای ارتقاء بیمار " صدای بیماران را بالا ببرید" می باشد که هدف آن به رسمیت شناختن نقش حیاتی بیماران، خانواده ها و مراقبان در ایمنی مراقبت های بهداشتی می باشد.

شواهد نشان می دهد که وقتی با بیماران به عنوان شریک درمانی رفتار می شود، دستاوردهای قابل توجه ای در ایمنی و رضایت بیمار حاصل می شود. با تبدیل شدن به اعضای فعال تیم مراقبت های بهداشتی، بیماران می توانند به ایمنی مراقبت های خود و کل سیستم مراقبت های بهداشتی کمک کنند. مشارکت بیماران نقش حیاتی در تشخیص صحیح ، تصمیم گیری بهترین راه درمانی ، حصول اطمینان از انجام مراقبت های تجویز شده و شناسایی مشکلات احتمالی قبل از تشدید آنها ایجاد می نماید .

از طریق شعار "صدای بیماران را بالا ببرید " همه ذینفعان باید اقدامات لازم را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که بیماران در تدوین سیاست ها و در طراحی استراتژی های ایمنی مشارکت دارند.

اهداف روز جهانی ایمنی بیمار 2023:

- افزایش آگاهی درخصوص ضرورت مشارکت فعال بیماران،خانواده‌ها و مراقبین آنها

- مشارکت همگانی ذی‌نفعان و نهادهای مرتبط، جهت جلب مشارکت بیماران و خانواده‌ها

- توانمندسازی بیماران و خانواده‌ها برای مشارکت فعالانه

- حمایت از مشارکت فعال بیمار و خانواده‌، هم‌راستا با اقدام عملی


کلمات کلیدی:
روز.جهانی.ایمنی.بیمار.2023     بیمارستان.امام.خمینی.کنگان     اهداف.روز.جهانی.ایمنی.بیمار.2023    

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۵۷

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >